Gołe stopy na zdjęciu czy w skarpetkach?

Stopy w samych skarpetkach (bez butów) nie zawsze dobrze wyglądają na zdjęciu. Skarpetki to element stroju, który bardzo łatwo i szybko można ściągnąć. W pewnych sytuacjach warto to zrobić, ponieważ odmieni to zdjęcie – nada bardziej profesjonalnego wyglądu.

W jakich sytuacjach lepiej wyglądają gołe stopy? Które skarpetki dobrze wyglądają na zdjęciu, a które nie? O moich „skarpetkowych” decyzjach podczas robienia zdjęć opowiem Wam w dzisiejszym artykule.

A więc, kiedy ściągnąć skarpetki, a kiedy zostawić?

Do długich spodni

Do długich spodni najlepiej wyglądają gołe stopy. Jeśli założycie do nich skarpetki, będzie to wyglądało na zdjęciu nie najlepiej. 

Gołe stopy do założonych długich spodni wyglądają na zdjęciu delikatnie i naturalnie. 

Skarpetki i długie spodnie na zdjęciu wyglądają bardzo zwyczajnie. Oglądając zdjęcie ma się też odczucie, że brakuje butów. Tak jakby ubieranie ich  zostało czymś przerwane i zakończyło się na założeniu skarpetek. 

Do sukienki, spodenek

Do sukienki, spódniczki, krótkich spodenek dobrze wyglądają gołe stopy i skarpetki.

Do odkrytych nóg gołe stopy na zdjęciu wyglądają delikatnie i nie zwracają uwagi. Są naturalnym przedłużeniem nogi, dlatego wyglądają dobrze, bo zawsze pasują do reszty zdjęcia. 

Do odkrytych nóg skarpetki na zdjęciu mogą wyglądać bardzo dobrze, ale…

ważny jest ich wygląd. I wcale nie mam na myśli tego, czy wyglądają na kupione wczoraj w sklepie, czy na starszy egzemplarz. Jakie więc wyglądają dobrze na zdjęciach, a jakie źle?

Jasne i jednolite

Najlepsze są delikatne, jasne, jednolite skarpetki. Wyglądają elegancko i pasują do wszystkich ubrań.

W delikatny wzór

Skarpetki w delikatny, powtarzający się regularnie wzór mogą bardzo fajnie wyglądać na zdjęciu. Najlepiej, żeby pasowały kolorystycznie do reszty ubrań.

Wielokolorowe i w rysunki

Skarpetki w wielokolorowe, nieregularne kształty i przedstawiające grafiki np. postaci z bajek, lalki barbie itp. nie wyglądają dobrze na zdjęciach. Takie skarpetki mogą mocno przyciągać uwagę podczas oglądania zdjęcia i wyglądają bardzo zwyczajnie, nieprzemyślanie. Jeśli jednak takie skarpetki muszą być na stopie, bo np. dziecko nie chce ich ściągnąć, warto dopasować wtedy pod dominujący kolor skarpet inny element ubioru. 

Jeśli ten artykuł był dla Ciebie wartościowy, zobacz mój ebook „Jak robić piękne zdjęcia telefonem małym dziewczynkom'”. Znajdziesz w nim wiele cennych informacji jak robić piękne zdjęcia telefonem dziecku i swojej codzienności.

Zapisz się na newsletter

Informacje o nowych artykułach i sposobach na robienie pięknych zdjęć telefonem prosto na Twój e-mail.