Jak zrobić fotoreportaż z urodzin dziecka?

Podczas rodzinnych uroczystości możecie zrobić telefonem piękny fotoreportaż. Zrobienie takiego fotoreportażu wymaga przygotowania zestawu zdjęć, które będą opowiadały historię, pokażą co się działo i jak wyglądało spotkanie.

Na drugich urodzinach mojej córki najważniejszym momentem było dla nas zaśpiewanie „Sto lat, sto lat” i zdmuchnięcie świeczek na torcie. Zależało mi jednak, aby upamiętnić te chwile na filmie, więc powstały inne zdjęcia przy torcie, które robiłam przed tym momentem.

Są pewne kadry, które pomagają stworzyć fotoreportaż

Zadbaj o miejsce

Warto udekorować jedno miejsce, które będzie potem pięknym tłem podczas robienia zdjęć najważniejszych momentów np. składanie życzeń, krojenie tortu, podarowanie prezentu itp.

Przemyślcie kolorystykę. Najlepiej użyjcie maksymalnie trzech/czterech kolorów i z nich zbudujcie Wasze miejsce. Pamiętajcie o kolorach ubrań, które najlepiej, aby były zgodne z wybraną kolorystyką miejsca.

Kolory, które użyłam do udekorowania stołu i miejsca nad stołem: biel, żółty/złoty i pudrowy róż. Niezaplanowanie doszły zielone winogrono, zielone zdjęcie i brązowy tort. To są jednak delikatne akcenty, które nie zaburzają spójności, a są w takiej sytuacji nieuniknione.

Łap chwile

Oprócz typowych zdjęć portretowych, kiedy osoby ustawiają się do zdjęcia, warto łapać wyjątkowe chwile np. całus od babci, czule wpatrzone babcie w ukochaną wnuczkę, radosne trzymanie balona itp.

Zdjęcie miejsca

Jeśli Wasza uroczystość odbywa się w urokliwym plenerze, albo np. udekorowaliście w domu stół i kawałek ściany, warto zrobić zdjęcie temu miejscu, kiedy nie ma osób w kadrze. Takie zdjęcia będą przypominały jak ładnie wszystko wyglądało i tworzyło wyjątkową atmosferę.

Zadjecie dodatków i detali

Warto zrobić zdjęcia charakterystycznych dodatków. W przypadku urodzin tort jest nieodzownym elementem uroczystości, który najlepiej sfotografować, kiedy jest jeszcze w całości.

Jeśli ten artykuł był dla Ciebie wartościowy, zobacz mój ebook „Jak robić piękne zdjęcia telefonem małym dziewczynkom'”. Znajdziesz w nim wiele cennych informacji jak robić piękne zdjęcia telefonem dziecku i swojej codzienności.

Zapisz się na newsletter

Informacje o nowych artykułach i sposobach na robienie pięknych zdjęć telefonem prosto na Twój e-mail.