Jakie lalki i przytulanki wybierać do zdjęć?

Chyba wszystkie dzieci kochają przytulanki. Tulenie, noszenie, głaskanie, wożenie w wózeczku misiów, lalek to u mojej córeczki chleb powszedni. Natalka wręcz uwielbia swoje przytulanki i kiedy się nimi bawi jest bardzo szczęśliwa i zajęta, a to dla mnie idealny czas na robienie naturalnych, niepozowanych zdjęć. Tylko czy każda przytulanka nadaje się do zdjęć? Czy zawsze będzie pasować i doda uroku, czy jednak napsuje trochę w kadrze?

Byłoby super, gdyby zawsze wszystko pasowało do siebie i tworzyło spójną całość. Niestety tak nie jest. Do pięknego efektu na zdjęciu potrzebna jest harmonia i spójność. Co trzeba więc zrobić, żeby je uzyskać fotografując dziecko z lalkami, misiami i innymi pluszakami?

Wybieraj jednolite lub w delikatny wzór

Przytulanka w rękach dziecka to istotny element zdjęcia. Jeśli będzie mocno wzorzysta, odwróci uwagę od najważniejszego tematu – dziecka. Najlepiej wybierać jednolite lub w delikatny wzór. Takie przytulanki nie przyciągają tak mocno wzroku i łatwo jest je dopasować do reszty zdjęcia.

Poniżej zdjęcie z jednolitym misiem i zdjęcia z przytulankami w delikatny wzór.

Unikaj w intensywnych kolorach

Kolory przytulanki mają duże znaczenie. Te w intensywnych kolorach niedobrze wyglądają na zdjęciu. Zbyt mocno skupiają wzrok, odciągają uwagę od dziecka i przede wszystkim rzadko kiedy pasują do reszty otoczenia. Z taką przytulanką trudno jest zrobić ładne i spójne zdjęcie. Najlepiej wybrać wtedy miejsce z bardzo małą ilością kolorów.

Poniżej zdjęcia Natalki z materiałową lalą w intensywnym różowym kolorze, którą dostała w prezencie. Jasne i bardzo minimalistyczne miejsce sprawiło, że nie ma w kadrze innych kolorów, które mogłyby nie pasować do ostrego różu. Zdjęcie wtedy wyglądałoby bardzo zwyczajnie i nieprzemyślanie. W tym jaśniutkim miejscu zdjęcie wyszło do zaakceptowania, ale więcej zdjęć z tą lalą nie zrobię. 

Wybieraj w spokojnych i jasnych kolorach

Jasne i delikatne przytulanki najłatwiej fotografować, ponieważ zawsze pasują do ubrań dziecka i otoczenia. Wyglądają przyjemnie, elegancko i nie skupiają wzroku.

Pokochałyśmy gąskę od Little Dutch

Ta gąska na żywo okazała się piękna, milutka w dotyku i bardzo urocza. Natalka odkrywała ją krok po kroku. Rozkładała skrzydła, nogi i całowała w delikatny dziub. To była jej pierwsza zabawa z gąską i pierwsze wspólne zdjęcia. Po tych zdjęciach wiem, że ta przytulanka jest bardzo fotogeniczna i w każdym miejscu będzie mi łatwo zrobić z nią piękne zdjęcia Natalce.

Materiałowa beżowo-złota lalka Metoo

Ta lala (o imieniu Ania) bardzo ładnie wygląda na zdjęciach. Jest jasna, jednolita, miejscami w delikatny wzór i przyjemna z wyglądu. Bardzo lubimy wspólne zabawy z tą lalką i wspólne zdjęcia.

Jeśli ten artykuł był dla Ciebie wartościowy, zobacz mój ebook „Jak robić piękne zdjęcia telefonem małym dziewczynkom'”. Znajdziesz w nim wiele cennych informacji jak robić piękne zdjęcia telefonem dziecku i swojej codzienności.

Może i to Cię zainteresuje

Zapisz się na newsletter

Informacje o nowych artykułach i sposobach na robienie pięknych zdjęć telefonem prosto na Twój e-mail.