Maj – codzienność w obiektywie telefonu

Maj to mój ulubiony miesiąc. Połowa rodziny i wiele przyjaciół ma w tym miesiącu urodziny, mój ogród wygląda wtedy najpiękniej, a zachody słońca są długie i złociste. Żal, że kończy się ta majowa rzeczywistość, ale jak zawsze robię dużo zdjęć codzienności, które już zawsze będą mi o niej przypominać. Chciałabym Was nimi zainspirować do jak najczęstszego wyjmowania telefonu ze swoich kieszeni i zatrzymywania Waszych chwil w kadrach. Bez czekania na specjalne okazje, bo każdy czas może być uwieczniony i zapamiętany jako wyjątkowy. Obojętne czy to spacer, plac zabaw, czy wspólne gotowanie w domowej  kuchni – każdy z tych momentów wart jest wspomnień. Róbcie to dla siebie i dla dzieci, bo zdjęcia pomagają te wspomnienia pielęgnować. Za to właśnie tak kocham fotografie.

1 maja - drugie urodziny mojej Natalki

Początek tego pięknego miesiąca rozpoczęliśmy drugimi urodzinami Natalki. Taka uroczystość rodzinna to idealny czas na zrobienie pięknych zdjęć dziecku i najbliższej rodzinie. Kilka wskazówek jak do tego podejść znajdziesz tu.

Pierwsze przejażdżki na rowerze

Moj dwulatka dostała na urodziny rowerek trójkołowy i w dniu urodzin rozpoczęła nim swoją rowerową przygodę. Taki sposób przemieszczania daje dziecku (w przeciwieństwie do jazdy w wózku) możliwość zatrzymania się, kiedy tego chce. Natalka zatrzymuje się, kiedy widzi pieski, kotki, albo kwiaty i dmuchawce. W takich momentach wyciągam telefon i robię jej zdjęcia. 

Spotkania pełne miłości

Piękna majowa pogoda zachęciła do spotkań w ogrodzie. Moja mała dziewczynka uwielbia się przytulać i chętnie tuliła się do wszystkich, a ja oczywiście robiłam telefonem zdjęcia tym pięknym chwilom.  

Sezon na place zabaw otwarty!

Te ciepłe wieczory sprawiły, że prawie codziennie przychodziliśmy na plac zabaw. Często wyciągałam telefon i starałam się uchwycić na zdjęciach momenty, kiedy córeczka była zajęta zabawą. Takie zdjęcia są naturalne i ciekawe.

Spacery podczas zachodzącego słońca

Maj i sierpień to czas najpiękniejszych zachodów słońca. Te złote promienie słońca potrafią zaczarować każde miejsce, nawet zwykłe pole trawy. 

Kwiaty w moim ogrodzie

W tym roku wszystko szybciej zakwitło. Maj rozbudził większość kwiatów. Nasza mała jabłonka była cała obsypana kwiatkami do połowy maja. Róże pod oknami do sypialni do dziś roznoszą zapach po domu. Piwonie powoli gubią płatki, a bez przekwitł tak szybko… Wspaniale, że udało mi się zasadzić kilka krzewów lawendy, zobaczymy czy się zadomowi 🙂 Kocham kwiaty i uwielbiam wspominać zimą mój kolorowy, wiosenny ogród na zdjęciach.